Patent Tescili

Patent ve Faydalı Model Tescili Alanında Hizmetlerimiz , Türkiye'de patent araştırma, Patent tescili için tarifname hazırlanması, Ulusal patent tescili başvurusu, Faydalı model tescili başvurusu, Avrupa Patenti (EPC) başvurusu, Ulusal aşamaya gelmiş Avrupa patenti için ulusal başvuru işlemleri, Patent İşbirliği Anlaşması (PCT) kapsamında uluslararası başvuru, Ulusal aşamaya gelmiş PCT başvurusu için ulusal başvuru işlemleri, Yabancı ülkelerde yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent/Faydalı Model yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent izleme, EPOQUE patent araştırma başvurusu, Uluslararası bilgi bankasında patent araştırma, Adres, ünvan, nevi değişikliği işlemleri, Veraset ve İntikal işlemleri

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Patent İzleme

Türkiye'de yapılan patent ve faydalı model tescilleri aylık yayınlanan resmi patent bültenleri ile kamuya açıklanmaktadır.

Faydalı Model

Tekniğin bilinen durumu araştırılmaksızın mekanizmalarda gerçekleştirilen geliştirme ve iyileştirmeler için düzenlenen belgedir. 10 yıllık koruma süresi kazandırır.

İncelemesiz Patent

Tekniğin Bilinen Durumu araştırmasından sonra başvuru sahibinin inceleme talebinde bulunmaması ile Enstitü tarafından düzenlenen belgedir.

İncelemeli Patent

Buluşla ilgili olarak “Tekniğin Bilinen durumunun” araştırılması ve buluşun patentlenebilirliğinin uluslar arası inceleme ile değerlendirilmesi sonucunda uygun görüldüğünde düzenlenen belgelendirmedir.

PATENT / FAYDALI MODEL TESCİLİ

Patent Nedir Yenilikler ve buluşların sanayiye uygulanabilmesi, ekonomiye katkı sağlayabilmesi, buluş sahibinin ödüllendirilmesi ve buluş yapılmasının özendirilmesi için; buluş sahibine, buluşunu kullanma ve kullandırma konusunda belirli bir süre ayrıcalık veren sistemdir. Üç tür koruma vardır:

Patent Tescili İşlemleri

patent tescili işlemleri başvurudan tescile kadar tablodaki şekilde yürütülür

Patent Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon