Patent Tescili

Patent ve Faydalı Model Tescili Alanında Hizmetlerimiz , Türkiye'de patent araştırma, Patent tescili için tarifname hazırlanması, Ulusal patent tescili başvurusu, Faydalı model tescili başvurusu, Avrupa Patenti (EPC) başvurusu, Ulusal aşamaya gelmiş Avrupa patenti için ulusal başvuru işlemleri, Patent İşbirliği Anlaşması (PCT) kapsamında uluslararası başvuru, Ulusal aşamaya gelmiş PCT başvurusu için ulusal başvuru işlemleri, Yabancı ülkelerde yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent/Faydalı Model yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent izleme, EPOQUE patent araştırma başvurusu, Uluslararası bilgi bankasında patent araştırma, Adres, ünvan, nevi değişikliği işlemleri, Veraset ve İntikal işlemleri

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Patent tescili işlemleri ne kadar sürede tamamlanır?

Eğer “İncelemesiz Patent” alınacaksa işlem yaklaşık 20-24 ay, “İncelemeli Patent “ alınacaksa 28-30 ayda işlemler tamamlanabilir.

Tescil işlemlerinde herhangi bir devlet teşviki var mı?

escil işlemleri Sanayi Bakanlığı ve diğer bazı kurumlarca desteklenmektedir. Bu destekler hakkında bilgi

Şahıslar patent tescili yaptırabilir mi?

Şahıslar patent tescili başvurusu yapabilirler. Bir başvuruyu şahsen yada şirket adına yapmak arasında tescil bakımından fark yoktur.

Başka bir ülkede alınmış patent Türkiye’de geçerli olur mu?

Başka ülkede tescil edilmiş patent oradaki tescili ile Türkiye’de ileri sürülemez. Bir tescilin Türkiye’de hüküm ileri sürebilmesi için Türk Patent Enstitüsünce tescil edilmesi gerekir. Bu işlem de istenildiği zaman değil ulusal patent başvurusundan itibaren oniki ay içinde yapılabilir.

Dünya patenti var mı?

Genel olarak tesciller başvuruldukları ülkede bir tescil kapsamı yaratırlar. Bu anlamda bir dünya patentinden söz edilemez.

Tescilli patenti kullanma zorunluluğu var mıdır?

Patent sahibi yada yetkili kıldığı kişi patent ile korunan buluşu kullanmak zorundadır. Kullanma zorunluluğu patent verildiğine dair ilanın patent bülteninde yayınlandığı tarihten itibaren üç yıl içinde gerçekleştirilir.

Patent Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon