Patent Tescili

Patent ve Faydalı Model Tescili Alanında Hizmetlerimiz , Türkiye'de patent araştırma, Patent tescili için tarifname hazırlanması, Ulusal patent tescili başvurusu, Faydalı model tescili başvurusu, Avrupa Patenti (EPC) başvurusu, Ulusal aşamaya gelmiş Avrupa patenti için ulusal başvuru işlemleri, Patent İşbirliği Anlaşması (PCT) kapsamında uluslararası başvuru, Ulusal aşamaya gelmiş PCT başvurusu için ulusal başvuru işlemleri, Yabancı ülkelerde yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent/Faydalı Model yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent izleme, EPOQUE patent araştırma başvurusu, Uluslararası bilgi bankasında patent araştırma, Adres, ünvan, nevi değişikliği işlemleri, Veraset ve İntikal işlemleri

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
İncelemeli patent incelemesiz patent ayrımı neyi ifade eder?

Patent başvurusu sahibi “tekniğin bilinen durumunun araştırılması” işleminin ardından enstitüye incelemeli patent talebini üç ay içinde bildirmezse araştırma raporu dikkate alınmaksızın incelemesiz patent istediği kabul edilir.

Ek Patent nedir?

Patent başvurusu veya patentin sahibi, patent konusu buluşu mükemmelleştiren veya geliştiren ve asıl patentin konusu ile bütünlük içinde bulunan buluşların korunması için, ek patent başvurusunda bulunabilir.

Patent tescilinin süresi ne kadardır?

İncelemesiz patentler başvuru tarihinden itibaren 7 yıl incelemeli patentler ise başvuru tarihinden itibaren 20 yıl süre ile hak sahipliği yaratırlar.

Bilgisayar yazılımlarının patenti olur mu?

Bilgisayar yazılımları patent tescili ile koruma altına alınamamaktadır. Bu anlamda bir yazılım patenti kavramı yoktur. Fakat bilgisayar yazılımı da içeren sistem yada araçlar patent ile korunabilir.

Patentte taklit durumunda ne yapılır?

Patentte taklit durumunda aşağıdaki işlemler yapılabilir. 551 Sayılı Patent Haklarının Korunması Hakkında KHK - Madde 137 - Patentten doğan hakkı tecavüze uğrayan patent sahibi, mahkemeden, özellikle aşağıdaki taleplerde bulunabilir:

Patentte “Tekniğin bilinen durumu” tabiri nedir?

Patent başvurusunun yapıldığı tarihten önce buluş konusunda dünyanın herhangi bir yerinde toplumca erişilebilir yazılı veya sözlü tanıtım, kullanım veya bir başka yolla açıklanan bilgiler dağarcığına “Tekniğin bilinen durumu” denmektedir.

Patent Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon