Patent Tescili

Patent ve Faydalı Model Tescili Alanında Hizmetlerimiz , Türkiye'de patent araştırma, Patent tescili için tarifname hazırlanması, Ulusal patent tescili başvurusu, Faydalı model tescili başvurusu, Avrupa Patenti (EPC) başvurusu, Ulusal aşamaya gelmiş Avrupa patenti için ulusal başvuru işlemleri, Patent İşbirliği Anlaşması (PCT) kapsamında uluslararası başvuru, Ulusal aşamaya gelmiş PCT başvurusu için ulusal başvuru işlemleri, Yabancı ülkelerde yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent/Faydalı Model yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent izleme, EPOQUE patent araştırma başvurusu, Uluslararası bilgi bankasında patent araştırma, Adres, ünvan, nevi değişikliği işlemleri, Veraset ve İntikal işlemleri

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Patent tescilinde yıllık harç nedir?

Patent tescili sahibi gerçek yada tüzel kişi başvuru tarihinden itibaren her yıl dönümünde başlayacak yıla ait patent hakkının kullanılacağını sağlayacak olan yıllık harcı öder.

Patent tescilinin süresi bitince tekrar alınabilir mi?

Patent tescilinin yirmi yıllık koruma süresi bittiği gün buluş kamusal hale gelir ve aynı patent tekrar alınamaz, süre uzamaz. Bir buluş sadece bir kez patentlenebilir.

Patent ve Faydalı Modelde Rüçhan Hakkı nedir?

Paris Anlaşması'na dahil ülkelerden birine mensup veya bu ülkelerden birinde ikametgahı veya işler durumda bir ticari müessesesi bulunan gerçek veya tüzel kişiler, bu ülkelerin herhangi birinde bir patentin veya faydalı model belgesinin verilmesi için yetkili mercilere yaptıkları başvuru tarihinden itibaren, oniki ay süreyle

Başka bir ülkede alınan patent Türkiye’de de alınabilir mi?

Başka bir ülkede alınan patent Türkiye’de rüçhan hakkı süresinde başvurulursa alınabilir. Patentte rüçhan hakkı oniki aydır.

Bir ürünün yada üretim yönteminin patentli olup olmadığı nasıl öğrenilir?

Bir ürünün yada yöntemin(usul) patentli olup olmadığı bu konuda yapılacak ulusal ve uluslararası araştırmalarla anlaşılır. Bu araştırmalar uzun zaman alan detaylı çalışmalardır.

Patent ve Faydalı Model Tescilinde lisans nedir?

Patent başvurusunun veya patentin kullanma hakkı, milli sınırların bütünü içinde veya bir kısmında geçerli olacak şekilde,lisans sözleşmesine konu olabilir.

Patent Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon