Patent Tescili

Patent ve Faydalı Model Tescili Alanında Hizmetlerimiz , Türkiye'de patent araştırma, Patent tescili için tarifname hazırlanması, Ulusal patent tescili başvurusu, Faydalı model tescili başvurusu, Avrupa Patenti (EPC) başvurusu, Ulusal aşamaya gelmiş Avrupa patenti için ulusal başvuru işlemleri, Patent İşbirliği Anlaşması (PCT) kapsamında uluslararası başvuru, Ulusal aşamaya gelmiş PCT başvurusu için ulusal başvuru işlemleri, Yabancı ülkelerde yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent/Faydalı Model yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent izleme, EPOQUE patent araştırma başvurusu, Uluslararası bilgi bankasında patent araştırma, Adres, ünvan, nevi değişikliği işlemleri, Veraset ve İntikal işlemleri

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Patent tescili ile endüstriyel tasarım tescili arasında ne fark vardır?

Patent tescili işlemi tanımından da anlaşılacağı üzere tekniğin bilinen durumunu aşan yeni ve sanayiye uygulanabilen buluşlar için yapılmaktadır.

Bir ürünün patentli bir ürüne benzeyip benzemediği nasıl anlaşılır?

Patent tescilinin koruma kapsamını patent dosyasının istemler bölümü belirler. Bir ürünün patentli bir ürünün koruma alanını ihlal ettiği patentin istemler bölümü ile ürünün karşılaştırılması ile anlaşılır.

Tescilli bir ürünü haksız olarak üreten yada ticaret alanında alıp satan kimse hapse girer mi?

Başkası adına tescilli bir patent hakkına tecavüz edenlerin iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasına,

Patent tescili sahibi kişi ölürse ne olur?

Patent tescili ile elde edilmiş hak diğer mülkiyet hakları gibidir. Patent sahibi bir gerçek kişi ise ölümü durumunda hak mirasçılarına geçer.

Patentli bir ürünün patent bilgisinin ürünün üzerine yazılması zorunlu mudur?

Patentli bir ürünün patentli olduğu yazısı yada patent tescil numarası ürün üzerine, ambalajına yada broşür üzerine yazılmak zorunda değildir.

Bölgesel patent tescili var mıdır?

Patent tescili başvurulduğu ülkenin tamamını kapsar. Ülkenin bir bölümü için patent alınamaz. Fakat alınmış patent için bölgesel olarak lisans verilebilir.

Patent Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon