Endüstriyel Tasarım Tescili

Endüstriyel Tasarım Tescili Alanında Hizmetlerimiz Endüstriyel tasarım tescilleri içinde araştırma Türkiye'de endüstriyel tasarım tescili başvurusu Yurtdışında endüstriyel tasarım araştırma Yurtdışında müstakil endüstriyel tasarım tescili başvurusu Lahey Anlaşması kapsamında uluslararası endüstriyel tasarım tescili başvurusu Endüstriyel tasarım tescili yenileme Resmi bültenlerde endüstriyel tasarım yayınları takibi Yayınlanan endüstriyel tasarım tescillerine karşı itiraz işlemleri Yapılan itirazlara karşı savunma hazırlanması Endüstriyel tasarım tescili devir işlemleri Adres, ünvan, nev'i değişikliği işlemleri

Veraset ve intikal işlemleri
Endüstriyel tasarım tescili konulu hukuki hizmetler (açılan davada savunmanın üstlenilmesi, tecavüzün tespiti, giderilmesi, tazminat davaları, ... )

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5
Tescilli bir ürünü üreten yada ticaret alanında alıp satan kimse hapse girer mi?

Başkası adına tescilli bir endüstriyel tasarım tescil hakkına tecavüz edenlerin iki yıldan dört yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasına, 70 milyar

İki ürünün endüstriyel tasarım tescili yönünden farklı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

İki ürünün endüstriyel tasarım tescili yönünden farklı olup olmadığı ayırt edici yönleri bakımından birbirine farkı anlaşılmayacak kadar benzemeleri bağlamında anlaşılır.

Endüstriyel tasarım tescili sahibi kişi ölürse ne olur?

Tescil sahibi kişi öldüğünde bu tescilden doğan hak ölenin diğer varlığı ile birlikte varislerine geçer.

Endüstriyel tasarım tescilinin ürünün yada katalogunun üzerine belirtilmesi zorunlu mudur?

Endüstriyel Tasarım Tescillerinin ürün, ambalajı yada katalog üzerinde belirtme zorunluluğu yoktur. Tesciller enstitü tarafından onaylanıp ilan edildikten ve altı aylık itiraz süresi beklendikten sonra herkes tarafından bilindiği hukuken kabul edilir.

Bölgesel endüstriyel tasarım tescili var mıdır?

Tasarım tescilleri ülkeseldir ve ülkenin belirli bir kesiminde alınıp diğer kesimlerde hüküm ifade etmeyecek bir tescil yöntemi yoktur. Fakat ülkesel olarak alınmış bir tescil ile ilgili olarak bölgesel anlamda geçerli olabilecek lisans işlemi tasarım sahibi tarafından gerçekleştirilebilir.

Endüstriyel tasarım tescilinin süresi bitince tekrar alınabilir mi?

Endüstriyel tasarımların tescil süreleri bitince kamusal hale gelirler ve herkesçe üretilebilir ve ticareti yapılabilir. Süresi bitmiş bir tasarımın tekrar tescil edilmesi mümkün değildir.

Endüstriyel Tasarım Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon