Endüstriyel Tasarım Tescili

Endüstriyel Tasarım Tescili Alanında Hizmetlerimiz Endüstriyel tasarım tescilleri içinde araştırma Türkiye'de endüstriyel tasarım tescili başvurusu Yurtdışında endüstriyel tasarım araştırma Yurtdışında müstakil endüstriyel tasarım tescili başvurusu Lahey Anlaşması kapsamında uluslararası endüstriyel tasarım tescili başvurusu Endüstriyel tasarım tescili yenileme Resmi bültenlerde endüstriyel tasarım yayınları takibi Yayınlanan endüstriyel tasarım tescillerine karşı itiraz işlemleri Yapılan itirazlara karşı savunma hazırlanması Endüstriyel tasarım tescili devir işlemleri Adres, ünvan, nev'i değişikliği işlemleri

Veraset ve intikal işlemleri
Endüstriyel tasarım tescili konulu hukuki hizmetler (açılan davada savunmanın üstlenilmesi, tecavüzün tespiti, giderilmesi, tazminat davaları, ... )

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5
Endüstriyel Tasarım nedir?

tasarım bir ürünün tümü, veya bir parçası veya üzerindeki süslemenin, çizgi, şekil, biçim, renk, doku, malzeme veya esneklik gibi insan duyuları ile algılanan çeşitli unsur veya özelliklerinin oluşturduğu bütündür.

Endüstriyel Tasarım Tescili

Bir tasarımın Endüstriyel Tasarım Tescili ile korunabilmesi için aşağıdaki kriterlere sahip olması zorunludur. 1. Yenilik

Yabancı Ülkede Endüstriyel Tasarım Tescili

Endüstriyel Tasarımlar bu tür başvuru kabul eden ülkelerde tescil edilebilir. Fakat yabancı ülkede tescil için tanınmış süre aşılmamalıdır.Rüçhan Hakkı denen yabancı ülkede başvuru yapma hakkı endüstriyel tasarımlar için 6 (Altı) aydır.

Avrupa Topluluğu Tasarım Tescili (RCD) nedir

Bir kez başvuru yapılarak Avrupa Birliği üyesi tüm ülkelerede tasarım tescili yapılmasını sağlamak üzere oluşturulmuş bir tescil organizasyonudur.

Endüstriyel Tasarımların Uluslararası Tescili için Lahey (HAGUE) Sistemi

Endüstriyel Tasarım tescillerinin uluslararası tescilini kolaylaştırmak amacıyla marka tescillerinde kullanılan Madrid Sistemine benzer şekilde Lahey Sistemi (hague system) oluşturulmuştur.

Endüstriyel Tasarım İzleme

Endüstriyel tasarım tescilleri aylık yayınlanan resmi endüstriyel tasarım bültenleri ile kamuya duyurulmaktadır. Bültenlerde ürünler resimler ile gösterilmekte ve üçüncü şahıslara bültenlerin yayın tarihinden itibaren altı ay süre ile yayınlara itiraz etme hakkı tanınmaktadır.

Endüstriyel Tasarım Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon